Chevrolet Trax

IMG_3611IMG_3614Trax on Chevroleti väike linnamaastur, mis oma noorusliku ning mänglevalt ülbe olekuga linnapildis kergelt silma hakkab. Rõhutatult välja toodud rattakoopad ning massiivne nina annavad sellele väikesele crossoverile macholiku hoiaku. Ja kui sinna lisada veel katusereelingud, maasturlikkust rõhutavad plastist äärekaitsed ning pisike tagatiib, vaatabki teile maja eest vastu auto, mis lausa kutsub sõitma.

IMG_3617

Sisu:

Nooruslikku hoiakut jagub ka auto sisemusse. Armatuurlaud on lihtne ning paljude panipaikadega. Neid on armatuuri ja keskkonsooli peale kokku koguni 10. Ja kui asju ikka veel üle juhtub jääma, leiab uste seest mõned avaused lisaks.

IMG_3623IMG_3621Näidikute plokk oleks pärit justkui mõnelt sportmootorrattalt – rohelistes ja sinistes toonides suur ümmargune tahhomeeter ning digitaalne kiiruse- ja teiste näidikute plokk. Keskkonsoolist leiab veel toreda graafikaga MyLink nimelise Bluetooth- ja USB ühendusega info- ja meelelahtussüsteemi. Mille külge oma side ja heliseadmed muretult ühendad saab.

IMG_3632IMG_3628Istmed on ilusad ja mugavad, kuid mitte just üleliia palju küljetuge pakkuvad. Kuid selle eest asetsevad istmed kõrgel, tagades niimoodi hea ning avara nähtavuse. Mis omakorda jälle turvatunnet tekitab.

Ühe negatiivse asjana tuleks välja tuua juhiistmele kinnitatud alla-keeratav käetugi, mis nö. tööasendis takistab turvavöö kinnitamist ning avamist ja jääb igatpidi ette ka käsipidurile. Õnneks saab selle istme seljatoega paralleelseks keerata ning kasutada ainult pikemaltel sõitudel, kus igasugune käetugi sõidumugavust märgatavalt tõstab.

Mõningase üllatusena mahtusin tagaistmele ilusasti istuma ning ka pearuumi oli piisavalt. Ja tänu kõrgele istumisasendile on autosse sisenemine ning väljumine lihtne. Küll aga läheb kolmel täiskasvanul tagaistmel veidi kitsaks.

IMG_3615Pagasiruumi on Traxile antud 356 liitrit, mida on istmete seljatugede langetamisega võimalik suurendada kuni 785 liitrini ning kui auto katuseni asju täis laduda, mahub sinna koguni 1372 liitri jagu kaupa. Laadimiseks tuleb aga kogu kraam suhteliselt kõrgele upitada.

Mootorid, käigukastid ja kulu:

 

Jõuallika valik tuleb teha kolme mootori vahel:

1,4 liitrine turboga bensiinimootor, millel võimsust 103 kW

1,6 liitrine vabalthingav bensiinimootor võimsusega 85 kW, ning

1,7 liitrine diiselmootor võimsusega 96kW.

Käigukastidena on saadaval 5- või 6 käiguline manuaalkast ja kuuekäiguline automaat, mida ei saa koos 1,6-se bensukaga ning nelikveoga.

Keskmist kütusekulu saab mõõtma hakata alates 4,5 liitrist sajale.

IMG_3619IMG_3626Sõitmisest:

Sõiduasend on kõrge ning see tagab hea nähtavuse ja gabariiditunnetuse. Samuti ei saa midagi ette heita ees istujate jalaruumile ning mugavusele. Kõrge tagaiste laseb ka turvatoolis istuvatel lastel ilusasti aknast välja vaadata ja ümbrust nautida. Salongis on suhteliselt vaikne kuid kõrgemat kereprofiili on järsemates ja kiiremates kurvides tunda – küljetuge jääb natuke vajakka.

4,2 meetri pikkune auto suudab linnatingimustes ennast muredeta manööverdada ning ei jää foori alt liikuma kiirendades ka kellelegi jalgu. Minu kasutuses olnud 1,4 liitrise turbotatud bensumootoriga ning kuuekäigulise manuaalkastiga auto keskmiseks kütusekuluks tuli kokku 7,0. Ning sealjuures ei lülitanud start-stop süsteem kordagi auto mootorit välja. Seda siis tõenäoliselt tänu külmadele novembrikuu ilmadele ja lühikestele sõiduotsadele. Linnaliikluses aitavad ellu jääda parkimisandurid ja tagurduskaamera. Ning künklikumates tingimustes tõttavad appi nõlvaltstardiabi ja mägipidur. Auto tekitab sõites väga mõnusa ja loomuliku tunde. Emotsioon on hea ja rõõmus.

IMG_3629IMG_3618Kokkuvõtteks tuleb tõdeta, et Traxi näol on tegemist ühe macholiku- ja ülbe välimusega  väikemaasturiga, mis on toredaks kaaslaseks igapäeva asjajamistes. Panipaikade kogus on suureks abiks lastega reisijatele – võimaldades kõik vajalik käepäraselt ära panna. Samuti mõjub värskelt ka nooruslik fiiling, mida tekitavad näidikuteplokk ning auto tore välimus.

Chevrolet Traxi soodushinnad algavad hetkel 14007-st eurost ning lähevad hinnakirja järgi välja 20100 euroni.

+

Nooruslik ja tore välimus. Panipaigad. Hea hind.

Esimene käetugi. Istmete vähene küljetugi.