Subaru Impreza- Deja Vu

IMG_3561“Selles autos on midagi tuttavat”, mõtlesin, kui parklas uut proovisõidu Imprezat uurisin.

Ja tõsi ta on. Uue Impreza tegemisel on mindud seda teed, et olemasolev Subaru XV on maa peale tagasi lastud. Ära on korjatud kõik relieefsest plastikust katted, mis XV-le maasturlikumat välimust andsid ning alla on pandud tavalised tänavarattad. Ja lõpetuseks lisati laiendina ka üks liist, mis kinnitub alla karbi külge. Ehk siis… loodi maailma esimene “Cross-under!”

Eelmise mudeli 1,5 ja 2,0 liitrist jõuallikat on nüüd asendamas 1,6 liitrine boksermootor, mis annab 150 Nm juures välja 114 hj ning liigutab autot üsna reipalt edasi.

IMG_3553IMG_3558Automaatse start-stop süsteemiga varustatud Impreza keskmist kütusekulu saab mõõtma hakata alates 5,1 liitrist sajale. Ning pakutav 1,6 liitrine bensiinimootor on ka ainuke, mida sellele autole hetkel saada on.

Käigukasti valikusse kuuluvad 5 käiguline manuaalkast, mis on varustatud ka aeglustiga, ning kuuekäiguliseks jagatud lineatronik variaator-kast. Millele on raskemate asjade kohalt tõmbamiseks lisatud ka üks selline aeglasema käigu valik. Juhuks kui on vaja kuni 1500 kg-st veost liikuma tõmmata.

IMG_3559IMG_3576IMG_3568Subaru näeb uue Impreza sihtrühmana inimesi, kelle lapsed on juba suureks kasvanud, ning kes ei vaja enam tavapärast suurt autot. Teiseks sihtrühmaks on naisterahvad, kellele uus Impreza just õige suurusega võiks tunduda. Need aga, kellel Impreza nime kuuldes peopesad higistama hakkavad ning kiirelt mööda vihisev loodus suures koguses adrenaliini verre pumpab, peavad ootama kevadeni. Siis jõuab müüki uus Subaru STI Racing. Just see STI Racing on auto, mis kannab endas edasi seda igikestvat ikoonilist rallihinge, mida varasemalt Imprezaga seostati. Impreza kui selline on täna nelikveoline pereauto, mitte ralliradade hirm.

Kahjuks ei ole ma eelneva mudeliga sõitnud. Seega neid paralleele ma tõmmata ei oska. Küll aga käitub see auto asfaltkattel väga hästi. Rool on täpne ja kiire. Proovisõiduks olnud auto mootor ei olnud veel korralikult sisse sõidetud ja seetõttu tundus auto madalatel pööretel mitte just üleliia terav. Aga maanteekiirusel kiirendades möödusid möödasõidus muretult. Loomulikult vedas ka see, nagu kõik teisedki sportlikumad ja nelikveolised autod, mind väikesele kruusakatsele. Minu lemmikuks on Ellamaa-Koluvere kruusalõik, mis on ühtlasi ideaalne auto juhitavuse katsetamiseks.

IMG_3574IMG_3572Ja niimoodi me selle lõigu ette võtsimegi. Sealsed teravad kurvid ja kohati lahtine pinnas panevad auto juhiabisüsteemid korralikult tööle ning näitavad mis puust need on. Tavaasendis, ehk kõik süsteemid “elus”, püüdis ülipüüdlik standardina kaasatulev VDC (Vehicle Dynamic Control) auto libisemiselt kiirelt kinni ja sättis teele tagasi. ESP välja lülitades sai libiseda natuke pikemalt, kuid siiski sekkusid allesjäänud kontrollid enne kui endal julgus otsa sai.

IMG_3566IMG_3555Muus osas on auto mugav ja hubane. Armatuur on tuttav ja lihtne ning varustatud mitmete topsihoidjate ja panipaikadega. Lisaks graafiline displei, mis erinevaid kulusid ja veoskeemi töötamist ning rataste asendit näitab. Samuti on standardvarustus ning hind väga esinduslikud.IMG_3567

Standardvarustusse kuuluvad näiteks eelkirjeldatud VDC-le lisaks automaatne start-stop süsteem, kiirusehoidik, automaatne kliima, CD-stereo jne.

Ning ka hind peaks kõigile Subarufännidele meeldima, sest novembrist müügile jõudev auto on oma 18400 eurose baashinnaga kõige soodsam Subaruga üldse.

+

Hea hind, juhitavus, ruumikus, nelikvedu.

 –

Natuke kahju on sellest, et ta ikkagi XV on.