Täiesti magatav auto

IMG_2180Rääkisin eelmisel nädalal ühe ettevõtte kliendipäeva raames autoturismist ja –matkamisest ning varustusest, mida ise sealjuures kasutan. Panin vaatamiseks ja katsumiseks välja mõned väikesed lauad-toolid ning paar pliiti koos keedunõudega. Lisaks veidi kuivsööki ning uudistootena Colemani pimeda telgi (Sellest kirjutan pikemalt veidi aja pärast).  Ja et asi temaatiline püsiks, plaanisin ka autosse väikese aseme teha, et iga huviline selle omal nahal järgi saaks proovida.

Hetkel olemasolevaks autoks oli aga Jeep Renegade. Jah, mis siin salata, Renegade ei näe esimese hooga ning välisel põgusal hinnangul sugugi magatav välja. Seetõttu guugeldasin veidi ning leidsin netiavarustest pildi, kus mahaklapitud istmete seljatoed autosse täiesti sileda tasapinna tekitasid.  Pildilt vastu vaadanud sõiduki pagasiruumi põhi paistis aga veidi kõrgem, kui minu kasutuses olnud autol.

Vajalik vaheplaat oli Jeep’i esinduses olemas. Tõstsime selle autosse ja klappisime seljatoed alla. Pagasiruumiga ok, tagumiste istmetega ok, kuid esimene seljatugi päris alla ei läinud. Selgus, et istmed ongi veidi erinevad ning olemasolev päris alla ei käigi.

IMG_2179

Ronisin autosse ja viskasin pikali. Tuli välja, et mitte täielikult kokku käiv esimese istme seljatugi mingit probleemi ei tekitanud. Ok, tõenäoliselt jääb ta ikka veidi segama, kui satud olema üle 190 cm pikk, ent selle mõõduni mitte küündivad inimesed mahuvad Renegade’i ilusasti ära. Padja (nagu mina kasutasin) või mõne muu väikest tühimikku täitva asjaga tuleb siluda vaid tagumise peatoe ning esiistme vahele jääv õnarus. Pikemas perspektiivis saab vineerist vajaliku detaili välja lõigata ning seda pagasiruumis kaasa vedada. Samamoodi mahub magama ka juhi poolel, kuid sinna võiks tänu roolile majutada veidi lühema inimese. Ja ega rohkem vaja polnudki. Kohale jõudes lasin istmed alla, rullisin isetäituva lebo ja magamiskoti lahti, asetasin suurema padja augu täiteks ning teise pea alla ning mugav ööase oligi valmis. Hämmastavalt lihtne, mugav ja mõnus.

IMG_2175

Autos magades võiks aga meeles pidada, et aken tuleb jätta veidi irvakile, et tekkiv niiskus välja pääseks. Selleks, et suvised saatanad – sääsed – end „tuppa“ ei pressiks, kata aken vana kardinaga. Midagi õmmelda ega punuda pole vaja, viska kangas üle aknapiida ja tõmbad uks kinni. Kui sobilikku kangast pole, saad selle näiteks Abakhanist. Kahe akna-jagu mingit elegantset musta võrku maksis vaid euro.

IMG_2177