Metsanurme lõkkekoht Nr. 1

20180427_083924

Siinsamas Tallinna lähedal, Saku ja Kiisa vahel, on üks veidi nurgatagune lõkkekoht. Metsanurme lõkkekoht asub Metsanurme külas Keila jõe kaldal. Selle „hoovilt“ kulgevad läbi Metsanurme-Üksnurme ajaloo- ja loodusõpperada ning Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.

Koht ise on veidi räämas. Suurel katusealusel, mille alla mahub vabalt istuma kümmekond inimest, puuduvad mõned katuselauad ning suurema vihma korral võib sealt pahinal vett läbi tulla. Kuival ajal on seal aga igati mõnus istuda. Platsil on kaks kaablirullidest suurt lauda, kolmnurkne puukuuriga kahasse ehitatud sooja vahtplastist prill-lauaga metsapeller ning kolm enam-vähem isetekkelist lõkkeaset. Peamine (kohe katusealuse ees asuv) lõkkeplats kütab mõnusalt soojaks ka katusealuse.

Paaril viimasel korral pole puukuuris puid olnud, seega varu sinna minnes veidi lõkkepuid kaasa. Sama kehtib ka vetsupaberi kohta ning mis siin salata, ka prügikasti pole.

Korjasin sellel korral laiali loobitud pudelid ja prügi kokku ning jätsin veidi eeltäidetud prügikoti katusealuse nurga najale seisma. Ehk koguneb sinna veel asju ja mine tea, äkki viib mõni haldaja/hooldaja selle lõpuks ära ning paneb korraliku prügikasti asemele.

Kohale saab nii, et uhad Kasemetsa teed seni, kuni see kitsaks läheb. Sealt keerad paremale põllule, tühjast lagunevast teadetetahvlist mööda ning pikalt üle põllu. Põllu serva ehib värvilise bänneriga kaetud püstkoda, aga see pole Metsanurme lõkkekoht. Mine tea, äkki keegi elab seal…

Peale põllukatset jõuad väikesele lagendikule ning oledki kohal. Naudi ja hoia palun korda. Siis on teistel ka mõnus.

20180427_083937

20180427_082400

20180427_083825