Kõrvemaa Matkakeskuse lõkkeplatsid

20180414_194049

Kas teadsid, et Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses saab peale laialdaste sportimisvõimaluste ja seminar-saunatamiste ka sõpradega grillida? Vot, mina varem ei teadnud.

Olin seal küll kordi ja kordi ringi kakerdanud ning tööasjus toimetanud, ent lõkkeplatsid leidsin alles paari kuu eest. Otsisin matkapliitide töötoa tarbeks mõnusat kohta, kuhu kõik hoolimata sõiduvahendi olemusest kohale saaks, ning seal nad olid – metsatukka peitunud püstkoda ja tuule ning külma eest kaitsev grillimaja.

Tegelikult leiab hea otsimise ja kokkuleppe korral mõne koha veel, sest potentsiaali on kõvasti.

IMG_8520

Miks ma sellest kirjutan? Lihtne! Aegajalt võib tulla ette olukordi, kui tahate koos sõpradega grillima sõita. Grillima nii, et ka pered kaasas oleks ning see tähendab enamasti ka kõikvõimalikes vanustes lapsi, kes võivad vajada erinevat hoolt – mõnele piigale ei sobi välipeller, mõni ei kannata põdrakärbseid ning väiksemad vajavad mähkmevahetust jne. Teine teema on avar masinapark. Mõnel sõbral on ehk uhke sportauto või lowrider, millega metsasisesele laagriplatsile ei saagi, aga ilus suvepäev või uhkus ilma autota tulemist ei luba. Mõnel pole aga botaseid või kalosse, millega julgelt metsasahinasse astuda…

Seega on ju tegelikult hea, kui hästi ligipääsetavad ja kogu vajadus-taristuga grillimiskohad on käepärast võtta. Lisaks veel avar aktiviteedivalik. Vehite mõned tunnid näiteks discgolfi mängida ning koondute seejärel lõkkeplatsile piknikule. Mõnus, onju!

Püstkoja juurde mahub istuma meeletult rahvast ja püstkoda, kui selline, ei jäta külmaks ühtegi nooremat laagerdajat. Arvestada tuleb asjaoluga, et päike paistab sinna alla auku veidi vähem, kui mujale ning suure vihma või sula korral võib org veidi märg olla. Ühesõnaga, mõnus, huvitav ning suht privaatne koht.

IMG_8514

IMG_8519

Tuule, külma ja vihma eest kaitsvasse grillimajja mahub vabalt kümmekond inimest. Selle kõrval on lõkkeplats ja tore katusealune laud. Jälle hea ja mugav variant, kus pere ja sõpradega aega veeta. Pole vaja lõkkepuid kaasa vedada, ega midagi.

Lõkkeplatside kasutamine lepi Kõrvemaa Matkakeskusega ( korvemaa.ee ) kokku, sest mine tea, äkki keegi juba istub seal.

IMG_8509

IMG_8508

Ööbisin mõned nädalad tagasi selle ülemise grillimaja juures. Sussutasin lõkkel vorsti, rüüpasin vanaka kõrvale sooja piparmünditeed, lugesin raamatut ning nautisin mõnusat õhtut. Mulle meeldib nii, et tean ka öösel, et ma pole siin planeedil ainus. Aegajalt mööda sõitvad autod ning taamalt kostuvad harvad inimhääled teevad meele rahulikuks. Ma olen karudest kubisevates metsades ööbinud küll ja veel ning tsivilisatsiooniveerel veedetud ööd on neist kordi paremad. Ausalt!

20180415_085131

20180414_212353

IMG_8512