Kõik on olemas, onju?

vesi“Sul on ju suvesõiduks kõik varustus olemas?”, küsis Rait.
“Jah!”, vastasin ja jäin mõttesse….

Lebo on tegelikult katki. Kuidagi salaja läks. Viimasel “Magadani” ööl veel töötas, aga kodus enam õhku ei pidanud.
Hiljem selgus, et seal oli 5 auku sees?!?! Viis!!! Nagu mis mõttes???
Aga ka see oli loogiline. Ju rullisin õhku välja pressides vales kohas kokku. Mingi terav asi sattus alla ja nii need 5 auku üksteise järgi sinna sisse pressitud saidki.
Telk, hmmm… selle põrandasse sõi Tiidu auto varustusekast mõned augud sisse. Aga selle saab vist jeesus-teibiga ära parandada. Kasahstanis on nagunii seda teravat rohtu küllaga, mis selle põhja uuesti puruks lõikab. Seega, telki pole vaja. Lihtsalt hunnik teipi.
Siis oleks lisaks RedFoxi maagiliselt kuivavatele õhukestele pikkadele pükstele vaja ka veel natuke paksemaid. Mine tea, mis ilmad seal üleval on. Aga noh, sellega on asi lihtsaks tehtud… Kui sa omale korra juba Fjälli püksid ostad, ega siis enam midagi muud osta ei saa kah. Lähed jälle kõrvad lontis poodi järgmiste Fjällide järgi. Mõned asjad on siin maailmas lihtsalt haigelt head.
Ja lühkareid oleks siis ju ka veel vaja. Sest need eelmise aasta teksad on lihtsalt natuke palavad ja umbsed. Õnneks olid Matkaspordis ühed head õige suurusega Jack‘i omad olemas. Venivad, hingavad ning ka taskuhaldjas on lahke käega üle käinud.  Surfikad võtan nagunii. Head õhukesed.
Müts, hmm… jah, ikka on vaja. Selline äärega lätu, millele sääsevõrk laotada. Buff on ka hea, aga võrk on vastu seda ja see on omakorda vastu pead. Sääsel üks puurimine. Ja nii ei lähe mitte. Seega, üks mütsilott ka palun!
Ja siis veel suts ajanõusid. Matkasaapad olid väiksed ja need sai ära müüdud. Uued on nüüd juba õnneks ka olemas. Vuffel-Kroksid läksid talvel polaaraladel katki. Neid oleks uusi vaja. Hea seal trööbata, kus plätu ära ujub ja saapaga palav on. Keeni sandaali-moodi asjad on. Tulevad kaasa ka, aga need ei tohi jalga ära kuivada 😉
Sööginõusid ei vaevugi enam ostma. Neid olen ma vist kogu maailma valiku kokku ostnud. Kõige suuremasse panin üleeile kohvipuru, sest mujale ei olnud panna. Ja ma ei kasuta seda kolakat nagunii. Sporke peab mõned kaasa võtma. Talvel läksid külmaga ja peal vedeledes katki. Sellega peaks suvel timm olema, aga mine tea…

Aga muidu, muidu on jah kõik olemas. Õnneks…