Jack Wolfskin Rock Shorts – Peaaegu ideaalsed matkapüksid

Jack-W-rockshorts-men_pr_originalEt kõik kole ja õudne kohe alguses ära rääkida, siis ütlen, et pikem automatk paneb matkapüksid hoopis teise nurga alt proovile.  Siin ei ole vahet, kas püksid pikemal jalgsirännakul jalgevahe puruks hõõruvad või venivad käimise käigus jalas kummaliseks. Meie probleem on suurtes kuumustes tuhandete kilomeetrite kaupa autos istumine. Ja nagu püsisoojale eluvormile kombeks, kipuvad ka inimesed higistama.  Ning mis võiks veel õudsam olla kui autost linnapeale vaatamisväärsusi vaatama minnes pükstele valged higirandid kuivavad. Õõõõõ, onju! Aga nii ongi, sest selline on elu. Ja sellega tuleb hakkama saada.

Aga nüüd pükstest. Pean tunnistama, et suhtusin nendesse väga hea väljanägemisega pükstesse esialgu eelarvamusega. Materjal on tugev, aga selle eest suhteliselt paks. Mis higistamisele loomulikult kaasa aitab. Reaalne elu oli aga teine. Linnas liikudes ei läinudki üleliia palavaks ka 42-kraadises kuumuses. Higirante ei ilmunud ka pikema sooja istumise peale. Samuti ei muutunud püksid häirivalt niiskeks, mille järel tavapüksid jalgade ümber kleepuma hakkavad, ning liikumist takistavad. Selle asemel käitusid need natuke venivad püksid jalas loomulikult, ning taskute rohkus võimaldas kõik vajaliku endaga alati kaasa võtta. Kaks küljepealset taskut on küll krõpsuga suletavad, aga selle-eest tihedalt. Libe vargakäsi sinna ilma krõpse avamata niisama lihtsalt sisse ei pääse.

Kiidusõnad tasub öelda ka pükste värvile, mis ka suurema tolmu ära varjavad. Kõrbeid ja steppe mööda sõites on seda tolmu nii palju, et paha hakkab. Igatahes, pükstele ladestunud tolmu hiigelkogusest saab aru alles siis kui väikese vihmasabina kätte satud. See loob üsna silmatorkava kontrasti. Aga pole hullu. Lühikese ajaga on niiskus pükstest välja kuivanud ja eelnenud karmi seisu pole enam nähagi. Kuivamine ongi nende pükste puhul üks tore asi. Kui asi ikka väga hulluks läheb, tõmbad püksid jõest läbi ja paned kuivama. Ning tunni pärast saad need uuesti jalaga panna ja oma teed jätkata. Tore!

Aga miks “peaaegu” ideaalsed, sa küsid? Ja vastan, et need taskud, kus käed käivad, on nii vale kujuga, et iga viimanegi taskus olev kopik veereb autosse istudes kolinal istmevahele. Ja rihma-aasad võiks olla vähe paremas kohas, et karabiiniga pükstele kinnitatud võtmed ilusasti taskusse vajuks. Mitte ei jää ebamugava nurga all elu-olu  häirima.

Kokkuvõtteks:  Selle 70 euri eest on neis pükse maa ja ilm, ning kui sa neid just kuskil tükkideks ei kärista, pole lähemate aastate jooksul rohkem pükse vajagi.