Inle järve turg ja külatakso

IMG_6590

Inle, Myanmari suuruselt teine ning 880 meetri kõrgusel asuv järv, on 12 km pikk ja neli lai (mõnedel andmetel 22×10) ning järvel ja selle ümber on hulk toredaid külasid. Järvel on ka liikuv turg, mis tiirutab viie suurema küla vahel, peatudes igas neist vaid ühe päeva. Ja nii juba aastaid – üks tururing teise järel.
Külasse saabunud turg tõmbab kohale meeletus koguses rahvast. Tullakse järvelt, tullakse maismaalt ning kõrgelt mägedest. Osad saabuvad turule müüma kõike, mis tähtsaks turupäevaks valmis on saadud või mida on edasimüümiseks õnnestunud hankida. Teised tulevad ostma või niisama uudistama ja seltskonnaelu elama. Istutakse, kaubeldakse, sädistatakse ja tutvutakse uute inimestega. Müüakse kõike – taldrikusuurustest riisi- ja sojakrõpsudest sokkide ning telefonikorpusteni välja. Samal letil kärbestega kaetud toores sealiha ning värskelt aurutatud maitsev banaanilehtedesse keeratud riis. Kõrval kuhjades maitseaineid ning lasteriideid. Loomulikult ei puudu sellelt turult ka turistinänn ning tulemasinate täitmise ja remontimise koht.
Aga selleks, et ostetud pampudega jala sadamasse oma armsa paadi juurde vantsima ei peaks, pakutakse soodsat taksoteenust. Taksoks on poolikul aiatraktoril baseeruv kastiga sõiduk, mis võtab peale just niipalju inimesi, kui parasjagu mahub. Sõit turult paari km kaugusel asuvasse sadamasse maksab 1000 kohalikku raha ehk umbes 66 euro-senti. Äri õitseb.

IMG_6811

IMG_6813

IMG_6579

IMG_6812

IMG_6816

IMG_6800

IMG_6799