Singapuri Hiinalinn

IMG_5251

Hinnalinnad on ägedad. Mida suurem ja uhkem linn, seda võimsam on Hiinalinna kontrast. Olen sellistesse päris mitmes kohas sattunud ning tuleb tunnistada, et üks ägedamaid asub Singapuris. Uute ja taevasse kõrguvate kesklinnahoonete kõrval asuv väike ja madalate majadega Hiinakas on tänasel päeval muutunud mastaapseks kaubanduspiirkonnaks, mille kümnete ja kümnete söögikohtade kõrvale on end püsti seadnud sadu poode ja butiike.  Müüakse kõike, mida Hiinalinnas turistidele ja kohalikele müüa kannatab. Peamiselt küll turistidele, kui just mahlakas ning visuaaliküllane toidulett välja jätta. See on suuresti kohalike pärusmaa. Erinevalt kõikvõimalikest särkidest, kruusidest, magnetitest ning muust mudrust, üritavad turistid toidukioskite vaateakendel nööri otsas rippuvatest valgetest kanapeadest, partidest ning muudest meie-maalasele mõistmatutest poolproduktidest lihtsalt mööda vaadata. Samuti ei kipu kallid külalised pikemalt süvenema sadades pottides keeva taimse- ja lihaolluse olemusse ning päritollu. Rääkimata sellest, et seda kõike ise vabatahtlikult maitsta. Ja ega peagi. Need, paljudele mõneti mõistmatud asjad, ongi Hiinalinna üheks tõmbenumbriks ning lummuseks.

IMG_5254

IMG_5252

IMG_5249

Singapuris asuva Hinnalinna teeb veelgi omapäraseks asjaolu, et ühele väikesele katusealusele territooriumile kogunevad vanaduspõlve pidavad hiina mehed, kes veedavad oma allesjäänud päevi kabet ning muid lauamänge mängides. Kes niisama ajaviiteks, kes aga salaja raha peale. Salaja selle pärast, et raha peale mängimine on keelatud. Seega tehakse märkmeid ning arveldatakse muude pilkude eest varjulisemas kohas. Leveleid on kolm. Platsi ühes otsas on meelelahtus-mängijad, kes vaid oma lõbuks ning aja tapmiseks nuppe tõstavad. Platsi teises servas käib mäng aga väiksemate panuste peale. Ning kõrval platsil, seal, kus on kahe mängija ümber kogunenud paar-kolmkümmend vaatlejat, õppijat ning kaasaelajat, käib mäng juba oluliselt suuremate panuste peale.

Ja nii nad seal siis istuvad, oma päevi kõige kaduva poole veeretades. Ise Budismi alustele toetudes ning lootes, et ühel tuleviku-päeval kohtuvad nad uutes kehades taas siin katusealusel platsil ning taovad nuppe vastu ruudulist lauda.

IMG_5236

IMG_5237

IMG_5240

IMG_5241

IMG_5238

IMG_5266-3