Mõni hea sõna Fjällräven ABISKO HYBRID zip-offide kohta

Fjallraven-Abisko-Hybrid-pyksid-tarmac_pr_originalKuna sügisel ootab ees pikk filmikeikka soojades ning niisketes oludes, otsustasin suve jooksul ära proovida Fjälli uued soojailmapüksid. Ja et testimine vaid kodumaistes tingimustes aset ei leiaks, olid needsamad püksid mul ka päikeselõõsasel kesk-aasia reisil kaasas.

Abisko hübriidpüksid on tõenäoliselt Fjälli ühed kõige õhemad püksid üldse. Ning on mõeldud justnimelt soojades oludes kasutamiseks. Lisaks õhukesele, vastupidavale ja kiiresti kuivavale MT-materjalile, saab püksid paari lukutõmbega muuta lühkariteks. See on aga omakorda väga ökonoomne lahendus olukorrale, kus on vaja kaasa pakkida varuvõimalusega pikad ja lühikesed püksid.  Ehk siis aitavad Abiskod kokku hoida ühe kaasasveetava püksipaari mahu ja kaalu.

Abisko Hybrid pükste ostmisel tuleb tähele panna paari asja – esiteks ei maksa juba eelnevate pükste mõõtu meeles pidades Abiskosid niisama proovimata ostukorvi toppida. Tänu pükste venivale värvlile istusid mulle jalga koguni kaks numbrit väiksemad püksid. Kui ideaalselt jalga istuvad Barents Prod kannavad numbrit 54, siis sobivad Abiskod olid tähistatud numbriga 50. Suurema numbriga püksid läksid samuti jalga, kuid kõrgema lõike ja mitte just kõige trimmimas seisukorras kõhu tõttu jäi pükste eesosa veidralt ja häirivalt kotti. Just sellel samal põhjusel tasub proovikabiini kaasa võtta ka traditsioonilistest numbritest väiksemad püksid. Veniv värvliosa võrdub enam-vähem kahe suurusnumbriga.

Teine asi, mis harjumist tahab, on taskud. Esmapilgul on kohutavalt häiriv, et head ja suured taskud on paigutatud ette, jättes visuaalselt kohmaka mulje. Eriti veel siis kui taskutesse midagi panna. See probleem on aga õnneks selline, mis mõne aja möödudes meelest läheb ning mis veelgi huvitavam – need esimesed taskud hakkavad mõne aja möödudes lausa normaalsetena tunduma. Suur pluss peitub aga esimese parema tasku sees. Nimelt on selles taskus üks väiksem tasku, millesse saab sobitada kas väiksema rahakoti või mobiiltelefoni. Kaotades niimoodi taskus lahtiselt loksuvate asjade ebamugava tunde. Samasuguse suurepärase lahenduse leiab ka Barents Pro pükste paremast küljetaskust.

Fjaellraeven_He._Abisko_Hybrid_Knickers_dkl.grau_450x450Küll aga tuleb väikese miinusena välja tuua tõik, et minusuguse karabiini-fanaatiku jaoks on püksirihma aasad veidi vales kohas. Mulle meeldib võtmed karabiiniga pükste külge kinni panna, kuid selles kohas, kus võtmed saaksid ilusasti taskusse vajuda, neid vajalikke aasasid pole. Püksirihma hoidmiseks on neid aga piisavalt – kui rihma üldse vaja on, sest veniv vööosa hoiab püksid ilusasti üleval ka ilma igasuguse lisakinnituseta.

Küljetaskud, need kus käed käivad, on mõnusad ja sügavad. Aegajalt kipuvad taskutesse varjunud sendid autosse istudes välja pudenema, kuid see on pigem harv juhus ning minu hinnangul seotud veidi ka kandja füüsisega. Lukuga eemaldatavad sääreosad on küll äärmiselt praktilised, kuid kasutuspraktika näitas, et säärte üles keeramine oli lukkudega jändamisest oluliselt lihtsam ja mugavam. Aga kui päevade viisi palavates oludes ringi käia, on säärte eemaldamine tõenäoliselt ikkagi õigem mõte. Eriti veel olukorras, kus selline hea võimalus juba tehase poolt loodud on.

Ebastandardse kehakujuga inimeste rõõmuks on Abisko pükste sääred palistamata jäetud. Seega saab tuttav õmblus-spetsialist uued püksid kandja soovide järgi parajaks kärpida. See võib kõlada küll väikese liialdusena, aga “rätsepapükste”-fiiling annab niigi aastaid ja aastaid vastupidavatele pükstele mõnusat väärtust juurde.

Ja nüüd kõige tähtsama juurde – Soojus, niiskus ja palavus. Minu jaoks on Barentsi ning Karli tavapüksid ka tagasihoidlikute temperatuuridega kodumaises suvekliimas liiga palavad. Seda ei saa aga väita Abiskode kohta. Ka palavamate ilmade korral on pükstes piisavalt õhku, et kangas üleliia niiskeks ei tõmbuks. Ja kui juhtubki suuremas mahus higistamist ette tulema, ei erine moodsa kanga toon märjana originaalvärvist väga palju. Lisaks sellele kuivavad püksid tuule käes uskumatu kiirusega. Mõned minutid liikumist taastavad algse mugava ja kuiva olukorra.

Seega võin rahulikult tõdeda, et püksid pidasid testile vastu just nii, nagu ma oodanud ja lootnud olin. Abisko Hybridid on minu mõõdupuu järgi ennast igast küljest õigustanud ning on saanud minu soojailmavarustuse lahutamatuks osaks.