Fjällräven KEB

8987aeee0a81e6cbb6e904fe1cc83725Fjälli KEB-püksid olid mulle juba ammu silma jäänud. Oma silmapaistva maheda kollase värvi tõttu oli neid ka suhteliselt võimatu mitte märgata. Esmaemotsioonidest hoolimata jäin äraootavale seisukohale, sest vaateaknal uhkeldav Keni-kujuline mannekeen ei pruugi rõiva olemusest just tihti õiget aimu anda. Eriti veel olukorras, kus minu visuaalne kuvand mannekeeni omaga absoluutselt ei ühti. Seega, valisin ootamise taktika, lootes et  elu ise ühel ilusal päeval peas vajaliku “kliki” ära teeb.

Klikk tuli viimasel Matkajuhtide kokkutulekul. Süstalugusid oli rääkima tulnud habemega noormees, kellel olid saatuse tahel jalas just needsamad püskid. Selgelt erines ka tema visuaalne kuvand minu omast, kuid sellel korral olid needsamad lahedad püksid jalas elaval inimesel ning jätsid veelgi parema mulje.

Mõned nädalad hiljem vedasin proovikabiinis kollased KEB-id jalga, ning tundisn ennast nendes väga hästi.

Niisiis… Stretš-nailonist vahetükid hoiavad püksid jalas nii, nagu oleks nendes sündinud – kuskilt ei lotenda, kuskilt ei kisu ning igasugune liikuvus on tagatud. Tugevast ja vastupidavast G-1000 Eco materjalist osad pakuvad üllatavalt tummist ning toekat tunnet. Materjali pakuse tõttu võib muretult läbi kasteheina- või sügavas lumes kõndida, kartmata, et niisked püksid ebamugavalt jala külge kleepuks.

konksRaskete, märgade või lumiste olude tarvis on säärte alaosades väikesed haagid, millega püksisääred saabaste külge kinnitada. Kummalgi säärel on kaks lukku, pükstes oleva temperatuuri hõlpsaks reguleerimiseks. Reguleeritavad on ka pükste sääreotsad, võimaldades avaust koomale tõmmata. KEB-id on sellised kaks-ühes püksid – ulatudes tavapükstest nö. koorikuteni. See tähendab omakorda seda, et külmema ilma korral saab püksid soojale pesule kaitsekihina peale tõmmata, ning küljel asuvate lukkudega vajadusel sisetemperatuuri sobilikumaks sättida. Pükstel on neli praktilist taskut – kaks seal, kus taskud ikka käivad ning kaks klapiga suletavat reitel. Ühest neist leiab ka igati kasuliku rahakoti/telefoni-tasku.

Hoolimata õhukesena tunduvatest nailoniosadest on KEB-id üllatavalt soojad ning mina oma sooja kehaga neid aastaringlselt kanda ei saa. Kevadel tuleb Barentsite peale kolida ning suvi möödub taas Abisko Hybriditega.

Hind on muidugi arvestatav. Aga kui arvesse võtta pükste aastatesse ulatuv vastupidavus ning mitmekülgne kasutusvõimalus, on need kindlasti seda raha väärt. Tagantjärgi-tarkusena tuleb tõdeda, et KEB-id oleks sobinud ideaalselt eelmise talve Tšukotka reisi lõpupäevadele, kus talvepüksid autos istumiseks liiga palavaks- hing õhukesed õues viibimiseks liiga külmaks osutusid. Reguleeritava õhutusega matkapüksid oleks sellistes tingimustes õhukeste soojapesupükste peal ideaalselt mõlemas keskkonnas töötanud.

Kes aga kollast värvi kardab või seda liiga ebaratsionaalseks peab, saab valida musta- ja sinise tooni vahel. Lisaks sellele on KEB-pükse saada ka naistele sobiva lõikega.