Akvaariumikeskus Sentosa saarel, Singapuris

Sentosa saarel, Singapuris, asub uhke ja mastaapne akvaariumikeskus, mis tasuks endale kindlasti reisikavva võtta, kui väikeses linnriigis mõned päevad veeta. Kesklinnast pääseb sinna taksoga (Hiinalinnast suurema taksobussiga sõites umbes 26 kohalikku dollarit) ning metrooga. Viimase puhul tuleks sõita metroopeatusesse Harbour front (umbes 1.70 kohalikku dollarit) ning ümber istuda tasuta onerail‘i, peale. Seejärel juhatavad suunaviidad akvaariumikeskusesse.

Pilet inimese kohta maksab Mastercardiga tasudes 30 SGD ning sellega saab kaasa voucheri tasuta magusale popcornile. Sulas tuleb pileti eest välja käia 34 kohalikku daala. Akvaariumikeskuse läbikäimiseks tasuks varuda tund-paar, sest vaadata ja uudistada on palju. Alustades meduusidest ja krabilistest kuni paljude eritõugu haide, tuunikalade, hiigelsuurte raide ning teiste mere- ja ookeanikaladeni välja. Akvaariumikeskus asub uhkes turismikompleksis, millest leiab peale lugematute kohvikute ja söögikohtade ka kohaliku Hard Rock Cafe (õlu: 14-16 SGD) ning Universal Studios’e keskuse.

Saarelt pääseb ära taas onerail‘i ja metrood kasutades või siis taksoga. Olenevalt kellaajast tuleks arvestada kuni sajapealise, ent kiiresti liikuva taksojärjekorraga. Meil kulus taksosse pääsemiseks vaid umbes 15 minutit. Vabalt ja ilma järjekorrata on saadaval ka suuremad taksobussid, ent need küsivad ükskõik-kuhu sõidu eest 50 SGD.

IMG_5716

IMG_5683-2

IMG_5697-2

IMG_5700

IMG_5710

IMG_5696-2

IMG_5681-2